impresionismus

14. února 2018 v 22:07 |  nahromadě
26. ledna
konec cigarety hořel ještě dřív, než se obě moje nohy dotkly pevný země ulice.
tekutina v láhvi šplouchla o sklo, ten zvuk se odrazil od okolních domů, rozléhal se celou čtvrtí. jen jsem se zavřela na balkon, flaška v jedné ruce a cigarety ve druhé. a jen jsem ze sebe chtěla vymáčknout něco, co by aspoň vzdáleně připomínalo cit. jen jsem chtěla mít pocit, že něco cítím. bože, jak odrbaně tahle fráze zní. ale hlavně proto jsem nešla domů, hlavně proto jsem ještě pěknou dobu chodila po ulicích a tahala tabákovou smrt.
co jsem čekala? co se mělo stát?
nemělo se stát tohle. neměl jsi mě políbit už na konečné. neměli jsme se držet za ruce, protože to nikdy neděláme, nikdy. je to jako součást hry, kterou už hraju jen já sama se sebou. vždycky ji hraju jen já sama se sebou. bitva mezi rozumem a citem a já jsem velmi racionální. jsem chladná bezcitná mrcha.
protože když cítím, bojím se, že cítím moc. dopadá to špatně, nechci se odevzdávat do rukou cizích lidí, upouštějí mě na zem a ze mě s periodickou přesností zbývají jen kousky. kousíčky skla. průzračný. s každým dalším člověkem ze mě zbývá míň a míň. s každým dalším upuštěním. opuštěním.
stavím kolem sebe hradby a necítím nic. proč bych se měla něčím tak triviálním jako láska nechat ovládat, když je to čirá chemie? bylo by možné ji uměle vytvořit v laboratoři. namíchat ji do zkumavek a prodávat jako pastu na zuby.
"víš, co se říká o zrzkách, ne?"
"co?...že nemají duši?"
šla jsem setmělou ulicí a doopravdy pochybovala o existenci svý duše. jsem schopná zcela racionálně vysvětlit fyzickou přitažlivost mezi mužem a ženou, zamotat do toho Darwina a evoluci a Freuda a geneticko-biologický aspekty a vychází mi z toho zcela jasně, že jsem pěkně v prdeli. láska neexistuje. z racionálního hlediska nic jako láska není, neexistuje žádnej kouzelnej cit, žádná záhada vesmíru, lidstva, ve chvíli, kdy je možné racionálně argumentovt, ztrácí všechno svůj lesk, vznešenost...
a přece...
řekl jsi, že ti mám říct, co tíží mou duši a nikdo se na to neptá. a já v tu chvíli neměla tušení, co říct. a teď, když na to myslím, cítím, jak se mi stahuje hrdlo. proč, Ondro, proč?
proč jsi usnul s hlavou těsně u tý mý?
stigmata na stejných místech. našla jsem na hřbetu tvý pravý ruky novou jizvu.
a šedivý nitky v tvých vlasech. na denním světle vypadá všechno trochu jinak. tma je milosrdná, ke mně, k mým úmyslům, k mým činům. Tma s námi byla tu první noc.
jsou to fragmenty toho, co bych snad cítila. střípky. vteřiny, kdy tě miluju a vteřiny, kdy vím, že miluješ mě.
a tak nějak to stačí. oba máme stigmata. je mi fuk, jestli ti na mě nezáleží. řekla bych, že mě na tobě taky nezáleží, ale nebyla by to tak docela pravda.
myslím na tvůj obličej, když jsi spal a asi jsem toho vypila příliš. potichu jsi dýchal, čirá nevinnost. definitivně jsem toho vypila až moc. všechny mý vztahy nevztahy jsou pokroucený jako větve stromů. jsem na lásku asi moc komplikovaná. moc chladná. moc velkej srab.
z hlouby duše si přeju, abys byl šťastnej. mám v jednom kuse pocit, že ti ubližuju a nevím jak.
jsem idiot. skládám se tu nad vínem kvůli někomu...kvůli někomu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama