Zvlčeti/Rhytm 0

18. prosince 2017 v 0:11
"to kousnutí mě mrzí, asi to trochu bolí..."

zvlčilý adj. = takový, který se zvlčil, zdivočelý, zhrubělý
zvlčít = státi se vlkem
vlk (o člověku) = Expr. odvážný, zkušený, ostřílený muž, nebojící se nebezpečí a vyhledávající je; zlý, krvelačný člověk.

kruhovitá modřina na mým stehně, obtisk lidských čelistí. stále. tam. je. modrá, fialová.
stejně jako dva propojený kruhy na mý paži, zahryzl ses do mě a podtlakem mi vytvořil modřiny na tepnách. necitlivost. necítím tu část kůže, ještě pořád. moje tělo teď koresponduje s mojí duší. vypadám jako zbitá. pokousaná. vypadám, jako by mě někdo zmlátil. už bylo načase.
nechápavě jsem zírala na řezný rány na hřbetu svojí ruky, který jsi mi způsobil a jen tak vzdáleně si uvědomovala, že to vlastně bolí. štiplavá bolest, příliš familiérní, příliš známá a blízká.
připomeň mi...připomeň.
potkala jsem Siriuse.
potkala jsem samu sebe na veřejných toaletách, duhovky měly barvu zlata.
"nejsi speciální sněhová vločka." Ó, a jak ráda bych jí byla!
pod správným osvětlením vypadají moje oči jinak, ale bez rozsvícených světel je to míň nebezpečný, tak se to nikdy nedozvíš.stejně jako se nedozvíš, kdo mi způsobil ty modřiny, který mi připomínají celý galaxie, celý hvězdokupy. mý tělo vypadá jak vesmír.
souhvězdí Sirius.

Rhytm 0 (1974)
Abramović stála nehybně v místnosti, na stole před ní leželo 72 různých předmětů, některé neškodné (kniha, olej, peří, růže) a některé potenciálně nebezpečné (hřebíky, nůžky, jehly, zbraň). Publikum mělo možnost kterýkoli z předmětů vůči Abramović libovolně použít. Odvaha diváků se postupně stupňovala a během šesti hodin, kdy performance trvala, ji postupně zbavili oblečení, pořezali na několika místech, dokonce ji vložili nabitou zbraň do ruky a přiložili ji k jejímu tělu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama