na hraně

18. prosince 2017 v 0:22
soused zdobí stromeček, namotává světelný řetěz na větve malýho smrčku na svojí zahradě. kvůli komu? vnoučatům? dětem? kvůli sobě? pozoruji ho z okna a moje samota mi připadá totožná s tou jeho. vím, jak vám je, pane XYZ.
nahnnula se ve svém křesle směrem ke mně. řekla: "Svět je krásnej. Věříš tomu?" chtěla jsem říct, že jo. na mysl mi vytanul ten verš z jedné z Laniných písní. what can I do? world is beautiful, but you donť have a clue. určitě je to album Ultraviolence...nebo možná Honeymoon?
"no...ráda bych tomu věřila, ale..."
ale jak je možný udělat z ošklivosti krásu? jak je možný vidět smrt a následně říct, že je život krásnej? je život krásnej navzdory smrti? i přes to, že se orgány mohou nezvratně rozkládat a korodovat, zanášet se vlastní krví, i přes to, že člověk v jednom kuse trpí a trpí tím druhem bolesti, kterej ani není vidět, trpí Fantomovým druhem bolesti, která se rozléví srdeční krajinou...ale člověk to překoná. pokurví ho to, ano. ale přežije. a žije, dokud se neobjeví na obzoru další katastrofa.
a navzdory tomu...pokračuje. nepoučitelnost? naivita? proč to celý neskončit?
na hraně.
jsem. jsi. jsme. zatím.
říkal jsi.
na hraně mezi orgasmem, endorfiny jako drogy...
kůže. pot. stop. strop. dotkni se dlaní stropu, padesát bodů pro Zmijozel. padesát bodů pro Nebelvír, když to uděláme ještě jednou. dvanáctka. každá tramvaj dvanáctka je potenciálně nebezpečná.
"jak mám zapomneout? benzínové pumpy jsou na každém rohu. vrátím vám to, až to bude prázdný."
jenže já nemusím zapomínat...
jsem na hraně. stojím na hraně, hraniční...hranice mezi čím a čím? čemu se tak usmíváš? usmívá se, usmívá se a já panikařím, když svoji dlaň obtočí kolem mýho krku.
"...protože jsem ti změřil tep."
panikařím, protože to můžeš cítit skrz tu tenkou vrstvu kůže, jak mi proudí krev v žilách. moc rychle.
nedělej to, nedělej to nedělej to...
bylo to jedno z těch pondělí a já seděla v poledním slunci v kostele. jen jsem tam seděla a čekala, že třeba dostanu znamení. třeba od Svaté Veroniky, v ruce by držela ten svůj hadr a promlouvala ke mně. od Máří Magdalény, děvky z Bible. od Marie. nosíš pod srdcem život...něčeho, někoho. dostala jsem znamení, na hřbetě mojí ruky se objevila stigmata. byla jsem pořezána cizím člověkem a vlastně...bylo zvláštní zas na chvíli cítit fyzickou bolest. připomenutí jako bodnutí vosou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama