free bird

22. prosince 2017 v 13:35
shora mi déšť smýval rudou barvu z vlasů, protože zrzky přece nemají duši, zdola mi čvachtalo v botách. prosincová břečka, okouzlující. a tma a občas můj dech, když kolem projelo auto a ozářilo mlžnou zhmotněnost toho, jak tu hodinu bezradně trčím.
bezradně trčet. trčet. jak? bezradně. příslovečné určení toho, že jsi na okraji vlastní psýché a nikde už není doma. udělala jsi, co jsi udělala, změna nevratná. nikdy už nic nebude jako dřív. a tak tu teď pochoduješ jako hračka na klíček, po kolikátý už...
a křičíš, křičíš skoro doopravdy a křičíš skoro nahlas. a voda v očích a voda v plících, jak máš chuť to ze sebe vyřvat, ale vlastně jenom zíráš na nebe, kde nejsou žádný hvězdy. proč je tu pořád tak zataženo? odsekáváš slovy, jako by tě doopravdy poslouchal, jako by tě doopravdy někdo poslouchal.
mluvíš o tom, jak se rozdáváš jako dort. nezbyde na tebe ani drobeček, ale ty to víš, víš to všechno. dáváš se všem špatným lidem. intuitivně vycítíš toho člověka, kterej tě zase pošle do kolen.
"fuck yeah, break my heart and spit on it, nothing turns me on anymore."
a proč? proč proč proč? víš proč, všechno to víš. víš to a déšť z očí přetéká přes okraj.
nerespekt k vlastnímu tělu, nerespekt k sobě samé, pořád vzpomínám na ten pocit. když. ostří. protlo. kůži.
nenáviděl mě a já se ztotožnila s pocitem, že si tu bolest zasloužím.
nechám se svázat, naložit do auta a to odstavit uprostřed dálnice. třeba pak budu konečně spokojená. třeba to je moje úchylka. můj fetiš.
můj fetiš je asi bejt odkopnutá, můj fetiš je běhat v kruzích a opakovat tytéž chyby, můj fetiš je milovat a pak hned nenávidět. můj fetiš je asi aby to hodně, hodně bolelo.
proměňuju se v ducha bez duše.
už skoro týden bezradně trčím doma. nesnesitelná lehkost bytí. nesnesitelná lehkost blití. nesnesitelná těžkost vlastní hlavy. probouzím se a vždycky to bolí, mívám kocoviny bez kapky alkoholu a druhý den zase. hlava ne a ne spolupravovat, nedokážu ji zvednout z polštáře, tak ji tahám za sebou celým bytem, až je celá odřená a spálená od koberců na zemi. hadrová panenka. s kocovinou v hlavě, vstávám příliš pozdě a když se konečně probudím, nejradši bych sama sobě namlátila. moje veškerá práce stojí, kupí se na stole a mně je to fuk. už zase jsem usnula příliš brzy.

"Jenny spala jako by nespala celý roky."
mám tu scénu hrozně ráda, Jenny se konečně dostala domů ze všech drogových doupat, násilných vztahů a teď...jenom spí a Forrest se o ni stará. protože ji miluje.
jenže já nejsem Jenny. nebo jsem Jenny až moc. protože Jenny nakonec přece jen utekla.
moje noční můry v rozmanitých podobách. sněžilo a já měla vizi, jak by vypadal můj život s touhle vysokou příliš pohlednou lidskou bytostí, která mi zakazuje kouřit a má ráda můj úzkej pas. jo, zmrde. vsadím se, že kdyby byl ještě užší, kdybych z profilu mizela, kdybych byla krabička popela, miloval bys mě nejvíc. cítím tu dominanci na kilometry daleko, zašlapal bys mě do země a přivázal tak leda ke sporáku. vsadím se, že bys mě zpracoval jako těsto a upekl ze mě úplně jiný sušenky, takový ty hodňoučký a poslušný na slovo. a tak jsem tě vyměnila za někoho, koho znám a komu jsem nádherně...lhostejná. kdo mě miluje jen když je ve mně. bolest za bolest. s ním zůstanu stejná. ne...nezůstanu. zvolna zapomínám na to, jak vypadá. v jeho mysli mizí moje představa ještě rychleji, možná tam po mně nezbylo už vůbec nic.
ztrácíš se z mojí paměti...
jsou to fragmenty, záblesky, který nevymažu. bude to celý takový krásně bezvýznamný... ikdyž
ten význam je skrytej uvnitř, vždycky tam je.
přeju si k Vánocům jen jeden opilej telefonát.
na Silvestra se chci sjet (s) tebou.
po nohách mi tekla krev a kapala na špinavý koberečky v koupelně. potratila jsem myšlenku volný lásky. všechno je v řetězech, pravá svoboda asi neexistuje, ani lidská vůle neexistuje. nasadils mi do hlavy tu myšlenku a je to mnohem pohodlnější než si vyčítat, co jsem všechno způsobila.
změněná perspektiva. procházím tou nezměněnou krajinou, místem, kde se nikdy nic neděje. poslední tři měsíce jsem pod vlivem konstantního instantního šílenství. možná přísada instantních polívek, na kterých žiju. a všechno je vlastně úplně na hovno, jak to, že jsem si toho nevšimla dřív? a hrozně ráda bych prostě vydechla a zadívala se na hvězdy, jenže obloha je příliš temná.
(nevěřím nikomu.)
mám silnej náběh na to bejt Jenny.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krysa krysa | Web | 23. prosince 2017 v 2:52 | Reagovat

jak jsi stará ? říká se že hormony takhle brutálně pracujou pokud k tomu máš sklony - kolem dvacítky. pak to ale začne blednout. Možná na tom něco bude. Každopádně je to lepší intenzivní. když to intenzivní nemáš a naopak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama