Carmen znamená latinsky píseň

30. prosince 2017 v 0:07
Byla jsem toho večera jen natahovací hračka na klíček poháněná alkoholem a mrzí mě to. Mrzí mě, když piju málo a taky když piju hodně.
Hrozně ses mi líbila. Zeptala ses, jestli mi můžeš dát pusu a než jsem stihla zareagovat, udělalas to. Bože.
Hrozně. Ses. Mi. Líbila. Jen nevinně, jen trošku…tvoje kabelka plná třpytek, sama jsi byla jako třpytka. Třpytivej úsměv a třpytivý oči. Odcházeli jsme domů, za jednu ruku ses držel s ní a za druhou se mnou.
Nenechala jsem po sobě střevíček, ale ponožku. A vzala jsem si jednu, která mi nepatřila. Nikdy už se neshledají, už nikdy nevytvoří pár. Jak romantické. Ztratila jsem ponožku a po cestě svou nevinnost. Další walk of shame. Ulička hanby. Kolik jsem takových walků absolvovala v průběhu posledního čtvrtroku?
Město se probouzelo a všichni tak nějak tuší, všichni to tak nějak na tobě vidí…nebo jsi jen paranoidní. A pokaždý je to tak nějak stejný. Probudit se v cizím domě, na cizí posteli nebo na zemi, probudit se a chvíli nevědět…
Není to sto roků samoty, ale jako by bylo. Moje samota mi začíná nahánět hrůzu. Někdy si myslím, že musím být nejosamělejší člověk na světě, někdy jsem o tom přesvědčená. Někdy je to dokonce pravda. Dvacet let jsem strávila sama a zjišťuju, že není kam jít. Neexistuje to kouzelný zaslíbený místo, kam bych se utíkala, ta kouzelná osoba, který bych brečela do náruče. Bod nula.
"Jsou duše drsné, co samy šly žitím, hroty a ostny je zalily vrchem." Nenáviděla jsem Slezský písně, připomínaly mi tě. Až moc. Ten tvůj "akcent", kterej je vlastně cool. To město, ze kterýho pocházíš a to, že už tě tam nic netáhne. To, že zůstáváš přes víkend a já se tahám s obrovskýma taškama na nádraží a přemýšlím, jakou holku asi šukáš místo mě.
Můj brainstorming na Slezský písně.
Není kam jít a po nějaký době jsem se začala bát. Bát se svýho příštího kroku v prázdným pokoji. A někdy je to nesnesitelný, chci se dostat pryč a úspěšně se dostávám pryč, ven z klece těch čtyř stěn, ven z klece svý hlavy. Snažím se utéct sama před sebou. V podnapilém stavu
Konverzuju
A
Vykusuju se s cizinci, ze kterých se stanou milenci, aby se z nich zas mohli stát cizinci, hned příští ráno, hned po rozednění. A tys byl jediná výjimka, sám jsi natáhl ruku a chytil mě za poslední články prstů. Neutopila jsem se, protože jsi mě vytáhl na svou loď, bůhví proč. Hřál jsi mě od smrti do prosince. Jedině díky tomu jsem neumrzla. Jsi jedinej člověk, kterýho jsem doopravdy poznala.
Noc je hnusná. Ležet a zírat na vrchní palandu. Pach kolejního bytu, je to tu příliš malý. Opíjím se a odcházím a když přijdu až ráno, nikdo se neptá, jenom odsuzující pohled bodne. Ale jen trochu. Onehdy jsem přišla s každou ponožkou jinou. Hodina spánku a pak rovnou na přednášku.
Noc na koleji je tichá. I den je tichej. Chybí mi zpívání, chybí mi, že si nemůžu zazpívat, kdykoli dostanu náladu nebo zničehonic mluvit sama se sebou. atmosféra dusná, dala by se krájet a namazat na chleba. Odcházím, abych se zas vrátila s pověstí horší, skandálnější než předchozího dne. Ale hlavně nebýt sama, hlavně nebýt v noci sama, protože kdoví, co by mě mohlo napadnout… Jsou to náhražky, náhražky opravdových lidských bytostí, někdy si říkám, jestli jsou reální, jestli je vidí i ostatní. Jistá šablonovitost, už vím, co znamená tenhle pohled, už znám tohle gesto…jsou to muži, skoro vždycky to jsou muži.
Relying on kindness of strangers…
Jednou narazím na lidi, kteří nebudou tak laskaví. Jednou…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama