hra

25. listopadu 2017 v 23:44
jsem opilá.
seděl jsi vedle mě na gauči a já nedokázala mlčet. řekla jsem: "Myslím, že se mi rozpadá rodina. Vím, že bych to neměla říkat, ale sakra..."
a ty ses na mě podíval a se smutným úsměvem řekl: "Same." čekala jsem, že se mi začneš smát, že se začneš smát mýmu patologicky melancholickýmu pohledu na svět, mýmu existencialismu, tomu, jak se v mým životě poslední dobou všechno sere. jenže ty jsi mluvil o tom, jak se paralelně rozpadá tvoje vlastní rodina.
pak sedíme na gauči a držíme se za ruce. jenom sedíme v tichu, já jsem opilá, protože střízlivá se nemám ráda, střízlivá to nejsem já nebo naopak to jsem já jenom střízlivá, a ty se na mě díváš posmutněle a doháje...jsi v tu chvíli tak krásnej. vidím z profilu tvý dlouhý řasy. jsme si v ten moment tak nebezpečně blízko, až mi z toho naskakuje husí kůže.
nedělej to nedělej to nedělej to...hlavně se do něj teď nezamiluj opovaž se pustit toho okraje upovaž se pustit a spadnout z toho útesu držím se jen tak tak visím za články prstů, ale doháje nedělej to nedělej to nedělej to..

třeba mu hlavou běžely tytéž myšlenky...

napsal jsi mi, že ti chybím, seděla jsem v knihovně a moje endorfiny začaly pracovat, nemohla jsem si pomoct a můj obličej prořízl úsměv...zamkla jsem mobil a usmívala se jako idiot....

sedíme tam vedle sebe, oba opřenou hlavu o rám gauče, oba s kruhy pod očima, oba nechceme s nikým být, oba víme, že je to jen sex, ale dohajzlu...
v tu chvíli se naše duše dotkly.
dohajzlu s chemií, dohajzlu s oxytocinem, dohajzlu se vším...

ležíme ve tvý posteli. je to jako výsměch našim rodičům. výsměch manželství, morálce, lehnu si vedle tebe a začnu se nahlas smát, když pomyslím na reakce sousedů, jsme moc hlasití, jsme moc naživu...
všechno se neustále mění.
jsme ten líbající se pár na obrazu Renné Magritta. ležel jsi naproti mě a snažil se identifikovat barvu mých očí.
zahrávám si si ohněm. vím to. držím v ruce darovanej zapalovač a vypaluju si v ruce díru a usmívám se při tom.
a nenávidím tě. odcházím a nenávidím tě. a až mi příště napíšeš, jestli se nechci stavit, vím moc dobře, že řeknu ano. schválně zmeškám tramvaj a přijedu tou další, abych si nepřipadala tak levně, nechám tě čekat. hra o moc. kdo se první zamiluje, prohraje...je to hra a bolí to jen trochu. spíme spolu na základě vzájemného konsenzu. symbióza.
nenávidím tě za to, jak jsi mě při tom chytl za ruku, nenávidím tě za to, jak se naše prsty propletly a sebe za to, jak v bezpečí jsem si připadala. polykáme svůj dech navzájem a já, já už se zase ztrácím.
nenávidím tě za ten polibek do vlasů, když jsem odcházela.
nenávidím za všechny ty věci, který děláš, díky kterým je pro mě těžší a těžší k tobě necítit nic.
porušuješ pravidla.
tak proč je to doháje tak hrozně hezký?

mám pocit, že se svět rozpadá. truchlím na profesionální úrovni, kdy už tě to neparalyzuje, ale naopak nutí k činům, k sebedetruktivním činům. když ti smutek sežere nervová zakonečení a ty chodíš po světě jako mrtvola a hledáš...jiskru. hledáš tu slzičku života ve všech možných zakázaných absurdních situacích, hledáš ten pocit...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama