Jesus cries, girl

15. dubna 2017 v 13:16 |  vejlevka
začínám se zase pomalu rozpadat. jsem jako starej opuštěnej dům, kam si chodí feťáci střelit zlatou ránu. oprýskaný zdi, opadávající omítka. dům někde uprostřed ničeho, uprostřed křovisek. děsím lidi svou prázdnotou, připomínám jim, že jejich dům skončí jednou taky vylidněnej. zpustošenej a prázdnej. bez života.
tak si připadám.
jo. Kriste, taky pláču. protože se všechno zas pro jednou zdá beznadějný. v hlavě bzukot včel, ale nikde žádnej rozkvetlej strom.
měla bych začít zase brát prášky, jinak mi hrozí reálný nebezpečí zhroucení. odstřelí mě, jako ten dům. nacpou TNT a já se rozpadnu a zbydou ze mě jenom ruiny. jenom cihlově zbarvenej prach. vápno. cítím, jak to přichází. je to jako bouře, oko hurikánu v mým hrudním koši. mezi žebry. ubírá mi kyslík a já se nebudu moct nadechnout, budu jenom tři dny v kuse ronit slzy. jako se to stalo už tolikrát.
z nějakýho důvodu mě poslední týden pronásledují hnusný vzpomínky. jenom ty hnusný. je to zástup postav, flashbacky, letí mi před očima jako vlákna babího léta. už týden jsem nevylezla z pokoje. týden jsem neopustila pokoj svýho duševního inferna. už ani nevím, kdy jsem naposledy s někým mluvila. jsem ve svým pokoji a divím se, proč přede mnou rodina zavírá dveře. proč zavírají všechny dveře...nebo je zavírám já? měli by být ostražitější. možná brzo začnu nahrávat svých třináct kazet.
myslím na ten den, kdy jsem přišla do školy po další hádce s otcem. nevím proč. mám to v hlavě a nemůžu na to přestat myslet. smýkal se mnou přes celej pokoj, jako bych byla hadrová panenka, jako by mi bylo kura pět. jsem zmetek. zmetek. a vzniklo to zas a znova kvůli mý reakci na strach, na stres. fight or flight. měla jsem se zavřít do koupelny nebo zdrhnout pryč, jenže jsem si vybrala možnost "bojovat" a byla jsem hrubá, byla jsem drzá a vyděšená. náš "vztah" je tak posranej, že reaguju, jako by to byla cizí osoba. co jsi to za tátu...prášky v krabicích na poličkách, moje smutný pohledy, který si naprosto mylně interpretuješ jako pohledy "nasraný". fakt, že chodím k psycholožce. fakt, že chodím k psychiatrovi. a tady jsi a nazýváš mě zmetkem. když nad tím tak přemýšlím, ze všech označení je tohle asi nejbolestivější. nemocná a vyděšená a na práškách a stejně nás od sebe musela odtrhávat máma.
seděla jsem ve škole a spolužačka viděla ty rudý pruhy na mých ramenou, skvrny na rukách, ze kterých se postupem času staly modřiny. stejně, jako vídala jizvy. rudý krvavý řezance na mých rukou. neudělala nic, nikdy. nikdo nikdy nic neudělá, dokud není pozdě.
ani se nesnažím hrát, že je všechno fajn. nic není fajn. nemám na to energii. ztratila jsem důvěru. je to stejná situace, jako když zmlátíte štěně. vyroste z něj dospělej pes, ale stejně vám to nikdy nezapomene. nikdy už vám nebude věřit.
jsem pes, jsem dům, jsem ta divná holka. jediný vlákno, který mě ještě drží.
snažím se umlčet pravdu. objektivní vnímání reality. snažím se udržet na laně provazochodců a na nohách mám lodičky z mýho maturáku. zkouším umlčet Pravdu. jenže tu jen tak neumlčíte, zvlášť, když se její hlas ozývá přímo ve vaší hlavě. jsem už skoro dva roky sama, i předtím jsem byla sama. i s ním jsem byla sama. jenom s ní bych nedokázala být sama, s ní jsem nikdy sama nebyla. tuším, že si mamka začíná dělat starosti. doufám, že jí dojde, ža nejsem "normální". pamatuju si, jak zoufale se vyptávala na R., jak hrozně se jí líbil a mně došlo, jak nepříjemný mi to je. jako kus masa, kus hadrový panny,...možná je čas přiznat barvu. možná je čas přiznat barvu všem. už zase být zasraným zklamáním. zmetkem.
zasraný Velikonoce. jsem vegetariánka a feministka, horší svátky než Velikonoce snad neexistujou. ale je fajn vědět, že Ježíš taky brečí. aspoň v tom nejsem sama.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 13:25 | Reagovat

Je to jako bych četla svou duši, tak krásně je to napsaný, a pravdivý :)

2 krysa krysa | Web | 20. dubna 2017 v 10:19 | Reagovat

Slečno, já vás asi miluju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama