Light as a feather

12. října 2014 v 6:26 |  words
Myslím, že se mi brzy zboří svět, myslím, že dokonce vím, kdy se to stane, v jaký místnosti, co budu mít na sobě a jak to tam bude smrdět. Ta odporně bílá ordinace s výrazným odporným odérem dezinfekce a tunou injekčních stříkaček a dřevěným pultem a děsivým rodícím zařízením. Stane se to dopoledne, toho dne, až si stoupnu na váhu a nejhorší je, že i kdybych si tam stoupla obráceně a zavřela oči, sestra stejně to určitě hnusný číslo zařve na celou místnost tak, aby se rozlehlo do všech koutů a naplnilo mě po okraj zoufalstvím.
Bojím se, co se stane. Bojím se sebe.
Tak jako minule, a od tý doby se všechno změnilo. Můj postoj k vnímání krásy, k jídlu...Ničí mě, když někdo kritizuje nějakýho tlusťocha a mluví o něm, jako by to nebyl ani člověk, spíš nějaká rozteklá hmota, co je už jen z principu na nic.
Jsem prý drobná. Drobná.
***
Ničí mě kecy před televizí a zpoza televize, ničí mě časopisy s módou, Tumblr a pro ana blogy, ale nejvc ze všeho mě ničí moje vzpomínky a ten model, kterej jsem si nacpala a vsugerovala do hlavy.
Mám jistou představu o dokonalosti, je bezohledná, chladná a sobecká. Ničí mě černý číslo v mojí mysli, BMI index pod 15 a obrys kostí.
Momentálně jím. Jím pořád. Jedla jsem na svý oslavě, na jiný oslavě jsem dokonce pila, ikdyž to nenávidim, páč je to k ničemu a bez efektu, jedla jsem v Anglii, ikdyž pochoďáky po Londýně jsem přežívala na Oreu a vanilkovo-javorovým smoothie (radši nezmiňuju ty obrovský lunch packet s maxi sandwichama a ty šíleně sladký muffiny...a tu krabici), jedla jsem dneska.
Mám toho dost a modlím se za volnej víkend, netušm, jak to budu dohánět, ale chci se teď nějak hodit do klidu...

1. Na několik dnů si dám půst s pročišťujícím čajem a vodou. (asi od 13.10.)
2. Začnu zase cvičit jógu, work out a budu chodit běhat nebo na procházky.
3. Jídlo: minimálně (snídaně, večeře do 18:00)
a) sn.: kafe/čaj/voda/banán/jablko/bílý řecký jogurt/ovocná přesnídávka
b) več.: plátky okurky/salátu/rajčete/ papriky/toast/ voda
c) vzdát se na měsíc čokolády, většiny živočišných tuků (vajíčka, máslo, mléko, sýr), sladkostí, omezit alkohol (nebo nejíst
d) pít hodně vody, jíst pomalu
e) žvýkat žvýkačky, často si čistit zuby, pít bylinkový čaje, koupit si tic tac
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama